Посен ручек готов за 20 минути

Посен ручек готов за 20 минути

Направете вкусен посен ручек, вкусна риба за сите сетила.

Состојки:

  • ослич
  • замрзнат зеленчук во кеса
  • масло
  • зачини
  • малку шампињони

 

 

Подготовка:

  1. Зеленчукот се вари во тенџере, а шампињоните крупно се сечат и се додаваат.
  2. На масло со зачини се пржи осличот.
  3. Ставете ја рибата во чинија, па зеленчукот со шампињони откако ќе го процедите над неа.
  4. Добар апетит!

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text