ВИДЕО: Мусака од карфиол

ВИДЕО: Мусака од карфиол

Подговете вкусен ручек – мусака од мелено месо по рецепт на Милица Михаиловиќ:

Состојки:

  • масло
  • сув зачин
  • пипер
  • мелено месо
  • карфиол
  • млеко
  • брашно
  • јајца
  • магдонос
  • кромид

Мерките за состојките зависат од количината на јадењето кое го подготвувате.

Деталите и начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text