Како да отворите тегла за секунда: Без нож и без мака!

Како да отворите тегла за секунда: Без нож и без мака!

Фантастично едноставен и брз трик!

Понекогаш се случува капачињата на теглите од мед или џем, на пример, толку да се залепат, што e невозможно да ги отворите.

Но, постои фантастично едноставен, брз трик со кој ќе ја отворите секоја тегла за само неколку секунди!

Сè што треба да направите е кратко да го ставите делот на кој се наоѓа капачето под млаз врела вода. Топлината ќе го омекне она што го држи капачето и ќе ја отворите многу лесно.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text