Постои еден трик за да не се згусне оризот при варењето

Постои еден трик за да не се згусне оризот при варењето

Оризот е здрав и се препорачува често да се јаде.

За да не ви се згусне при варењето, има само еден трик.

Имено, се што треба да направите е во водата во која го варите да додадете малку лимонов сок.

Лимоновиот сок нема да дозволи оризот да се залепи и згусне.

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, соцети и трикови прочитајте тука

Повеќе поврзани рецепти:

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт

Неговото височество: Топло – ладен колач

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

singlepost_text