Ви загоре тенџерето? – нема рибање, исчистете го за миг

Ви загоре тенџерето? – нема рибање, исчистете го за миг

Многу евтино и корисно, ако при пржење ви загори тенџерето, има само еден мал трик.

Се што треба е по пржењето да ставите вода и 1-2 лажици прашок за алишта.

Нека се зоврие па измијте го садот.

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text