Решете се од првутот евтино, брзо и лесно

Решете се од првутот евтино, брзо и лесно

Првутот е многу здодевен и едвај се трга од косата.

Ако сакате природно и евтино да се решите од него, ви треба половина шолја топла вода да помешате со половина шолја јаболков оцет и да го оставите тоа на коренот на косата.

Може да ви помогне и лимонов сок на коренот пред миење.

И малку сода во шолја вода со неколку капки рузмарин кои ќе ги оставите на косата ќе ви помогнат.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text