Како да загубите килограми по бременоста? – не помагаат диети, хранете се вака

Како да загубите килограми по бременоста? – не помагаат диети, хранете се вака

Нормален процес е да се накачат килограми во бременсота, но потоа тешко се симнуваат.

Тука не се клучни диетите особено за мајките кои ги дојат децата, бидејќи им треба храна со витамини.

Затоа, храната со шеќери, масти и слично заменете ја со храна богаа со витамини.

Јадете риба, млеко и јогурт, храна со протеини, пилешко, месо.

Исто така со пиење доволно вода на ден ќе си помогнете да ослабите.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

singlepost_text