Се подготвуваат 2 минути – мини проја со фета

Се подготвуваат 2 минути – мини проја со фета

Направете вкусни проички со фета сирење.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 180 мл јогурт
  • 2 шолји пченично брашно
  • ½ шолји масло
  • ½ шолји прашок за пециво
  • ½ лажички сол
  • 300 гр фета

Подготовка:

  1. Се матат јајцата со жица и се додаваат јогурт и брашно, прашок за пециво и сол.
  2. Фетата се крши на коцки и се додава во смесата.
  3. Се пече на 200 степени 15 минути.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

 

 

 

 

singlepost_text