Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој постојано ќе го правите

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој постојано ќе го правите

Вака сочен сутлијаш веројатно не сте пробале…

Состојки:

  • 200 гр ориз
  • 3 лажици шеќер
  • 250 мл млеко
  • 1 л вода
  • 1 ванилин шеќер

Состојки за сируп:

  • 300 гр овошје (малини)
  • 150 гр шеќер
  • 50 мл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

singlepost_text