Има една „цака” за компирот да се свари побрзо

Има една „цака” за компирот да се свари побрзо

Сите јадеме и правиме компири со години, на многумина тоа ни е омилено јадење, но постојат и трикови околу компирот кои не сме ги знаеле.

За компирот полесно и побрзо да се свари, се што треба е да капнете малку малсо во водата.

Резултатот ќе го видите вднаш.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text