Со обична алуминиумска фолија затоплете го станот како да имате уште еден радијатор

Со обична алуминиумска фолија затоплете го станот како да имате уште еден радијатор

Ако сакате овие ладни денови во станот да ви биде потопло, а за тоа да не мора додатно да платите, имаме два совети – евтин и практичен. Оние кои го пробале овој метод тврдат дека ја зголемува топлината, како да вклучиле уште еден радијатор.Совет 1 – залепете на ѕидот зад радијаторот рефлектирачки материјал, да речеме алуминиумска фолија или фолија за заштита од сонце за автомобилите. Радијаторот ќе престане да го грее ѕидот, топлината ќе престане да излегува преку ѕидовите и ќе се рефлектира во просторијата.

Совет 2 – залепете парче алуминиумска фолија на парче картон, така што сјајната страна на фолијата да биде однадвор, па картонот ставете го меѓу ѕидот и радијаторот. Секако, страната со фолијата треба да биде свртена кон радијаторот. Вака топлината ќе се одбива од површината на фолијата и ќе се враќа во вашиот дом, наместо да се впива во ѕидовите.

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

singlepost_text