Пијте 2 литри вода на ден – вака делува на телото

Пијте 2 литри вода на ден – вака делува на телото

Научете се да пиете 2 литри вода на ден. Не само што ќе бидете поздрави, туку и ќе изгледате поубаво.Водата ја враќа еластичноста на кожата, па така же изгледате убаво и свежо.

Помага да се намали главоболката, да бидете витки, бидејќи ако почекате 10 минути по пиењето вода, гладта исчезнува.

Ако не можете да ја внесувате во таа количина, јадете овошје и зеленчук богати со неа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text