УХМР со лоши вести: Дожд за викендот

УХМР со лоши вести: Дожд за викендот

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.Попладне ќе има зголемување на облачноста, така што во текот на ноќта ќе има локален дожд, особено на западните и северните делови.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Следува период на сончево време со умерена облачност и со температури во рамки на просекот.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text