Сонце ама температурите во минус – времето се менува

Сонце ама температурите во минус – времето се менува

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени.

Во петок ќе има зголемување на облачноста, а во вечерните часови ќе има услови за слаб локален дожд, особено на северот. Потоа ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со температури во рамки на просекот.

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text