Обични пуканки може да испукате и во микро – ова е тајната

Обични пуканки може да испукате и во микро – ова е тајната

Постојат пуканки кои се прават во тенџере, како и купечки пуканки за во микро кои не оставаат неред и садови.

Сепак, и обичните пуканки може да ги испукате во микро, со мал трик.

Треба само да ги ставите во хартиена кеса.

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

 

singlepost_text