Постои еден трик за лесно да исечете магдонос без да се лепи на ножот

Постои еден трик за лесно да исечете магдонос без да се лепи на ножот

Магодносот е корисен и здрав и се препорачува во исхраната, но сите знаеме колку е тешко ситно и убаво да се исече и колку се лепи за ножот.

Сепак, постои еден трик, пред да го исечете ставете го во врела вода и нема да се лепи воопшто.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text