Кнедли од гриз готови за 10 минути

Кнедли од гриз готови за 10 минути

Има ли поубаво од кнедли кои се меки и се топат во уста?  Направете совршени за само 10 минути.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 90 гр гриз
  • 8 капки масло
  • прстофат сол
  • 1 лажица магоднос ситно сечен

 

 

Подготовка:

  1. Се делат белките од жолчките, белките со сол се матат со вилушка, додека потоа се додаваат и жолчките со маслото, се да се соеднини.
  2. Се става лажиче по лажиче гриз и се меша.
  3. Може да се додаде и магдонос.
  4. Се ставаат во врела супа.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text