Есенско слабеење со помош на 5 плодови

Есенско слабеење со помош на 5 плодови

Ако постојано сте во борба со килограмите во која речиси никогаш не победувате, овие неколку месеци се идеалното време да се обидете повторно. Зошто токму есенско слабеење?

Есенските плодови кои се во екот на својата сезона се најдобар сојузник на вашата линија.

Ова се плодовите кои се есенски благодет за вашето здравје и линија:

Јаболка – Со многу малку калории и богати со влакна, јаболката се идеални меѓуоброци.

Тиква – Содржи витамин А, бета каротин и влакна. Семките од тиква помагаат во регулацијата на холестеролот и влијаат на расположението затоа што содржат триптофан – аминокиселина важна за производство на серотинот, кој влијае на расположението.

Брокула – Содржи малку калории, а богата е со хранливи материи кои го штитат телото од болести, вклучувајќи ги и сите облици на рак. Во себе има силен антиоксиданс, витамин Ц, фолна киселина, калиум, калциум, и Б витамини.

Кељ – Кељот е несомнено на самиот врв на сите зеленчуци. Како и брокулата, листовите на кељ имаат детоксикациски својства, мноштво витамини и влакна. Го намалува и ризикот од рак на јајници и гради и го намалува ризикот од артритис.

Зелка – Зелката е богата со антиоксиданси, витамин Ц и К, влакна и калиум, т.е. спаѓа во категорија на зеленчукот кој има одлична репутација во борбата против рак.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text