Чај за желудникот – направете го дома и нема да имате мака

Чај за желудникот – направете го дома и нема да имате мака

Чајот од дуња е вкусен и здрав и помага за многу болести.Помага за воспаленија на желудникот, цревата и слузокожата, како и за запирање дијареа.

Се ставаат два листа дуња во 1 децилитар зовриена вода, отстојуваат 10 минути, па потоа се пие смесата.

 

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text