Трик за совршена палента – нема да видите грутче никогаш повеќе

Трик за совршена палента – нема да видите грутче никогаш повеќе

Сите сакаме да јадеме палента, вкусот на детството брзо и лесно се прави, но често знаат да се направат и грутки. За да ги отстраните истите има еден лесен и брз трик.

Палентата треба да се стави во зовриената вода откако таа прво ќе се тргне од рингла, а не додека врие водата на неа.

Постепено се додава и меша, па така нема да има ниедно грутче.

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text