„Сникерс корпички”

„Сникерс корпички”

Нема повкусен десерт, направете вкусни Сникер корпички во вашата кујна.

Состојки:

  • 200 гр кикиритки
  • 200 гр шеќер
  • 150 гр чоколадо
  • 159 гр маргарин

Подготовка:

  1. Се става шеќерот во шерпа да се добие карамел, па се ставаат кикиритките, и се остава да се излади.
  2. Чоколадото се топи и се меша со маргаринот.
  3. Се полнат корпички.

 

 

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

 

singlepost_text