Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Навистина вкусно јадење, деликатес од риба полнета со компир.Потребни се малку намирници, брзо и ленсо се прави, а вкусот совршен.

Ова е се што ви треба.

Состојки:

 • пастрмка
 • компир
 • маргарин
 • сол
 • лимон
 • бибер
 • магдонос
 • маслиново масло
 • лук
 • брашно

 

 

Подготовка:

 1. Компирот се лупи и вари во солена вода.
 2. Пастрмката се посолува од сите страни, се става во брашно и сепече по 7 минути од двете страни.
 3. Пред крај се додава маегарин.
 4. Компирот и магдоносот се додаваат во растопениот маргарин.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text