Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често?

Рибата е храна која е здрава и често се препорачува.

Јадете ја почесто бидејќи има омега масни киселини, голема хранлива вредност, многу малку калории споредено со други јадења, и бидејќи помага за многу болести.

Рибата ги штити срцето и артериите, коските и зглобовите, помага за лесно варење, а според најновите сознанија помага и во борбата против депресијата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text