Брзи погачици со сирење – без квасец и прашок за печиво

Брзи погачици со сирење – без квасец и прашок за печиво

Вкусот е совршен, а начинот на подготовка не може да биде поедноставен…

Состојки:

  • 250 гр маргарин
  • 250 гр брашно
  • 250 гр сирење
  • 1 лажичка сол
  • 1 јајце
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text