Најбрз и највкусен рецепт за ванилици

Најбрз и највкусен рецепт за ванилици

Направете вкусен и брз рецепт за ванилици кој секогаш успева.

Состојки:

  • 250 гр маст
  • 5 лажици шеќер
  • 2 кеси ванилин шеќер
  • 1 шолја кисела павлака
  • 1 прашок за пециво
  • 600 гр брашно
  • по потреба џем и шеќер во прав

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text