Како сами да направите шеќерна волна: Хит трик кој го освојува светот

Како сами да направите шеќерна волна: Хит трик кој го освојува светот

Од само неколку работи кои сигурно веќе ги имате дома, направете импровизирана машина за шеќерна волна и забавата може да почне.

За да ја направите „машината“ за подготовка на омилената шеќерна волна ќе ви бидат потребни: поголем пластичен сад, капак од тегла, шраф, картонска кутија и бормашина.

За за подготвите шеќерна волна потребен ќе ви биде растопен шеќер со вода – размерот на шеќер и вода е 3:1.

Деталното упатство како да ја направите оваа „машина“ за шеќерна волна погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text