Киндер обланда

Киндер обланда

Направете ја највкусната обланда, два совршени споја на обланди и киндер.

Состојки:

  • 600 гр шеќер
  • 200 мл вода
  • 500 гр млеко во прав
  • 200 гр путер
  • 1 пакетче обланди

 

 

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

singlepost_text