Зошто никогаш не се оди на гости со празни раце

Зошто никогаш не се оди на гости со празни раце

Една од корисните работи кои не научиле од малечки нашите мајки и баби се дека на гости не се оди со празни раце.Одлучете се да давате, каде и да одите и кого и да сретнете.

Ако почесто давате на другите, почесто и ќе добивате добрина за возврат, благодарејќи на чудесното делување на законот за привлекување.

Затоа кога одите на гости однесете нешто, со тоа ќе привлечете повеќе среќа и убави работи да ви се случуваат во животот.

Кога вие добивате подарок, вашата способност за давање се зголемува.

Никогаш ништо не губиме зошто нашата суштина е – чист потенцијал и безгранични можности.

Затоа секогаш со себе носете пакетче кафе, благо или некој подарок за да ви се врати добрина.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сендвичарата „7ца“ со нови цени – Погледнете ги тука

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text