Детално упатство: Еве како да направите славски колач

Детално упатство: Еве како да направите славски колач

Ниту една слава не смее да помине без славски колач. Еве како да го направите!

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 260 мл топло млеко
  • 3 јајца
  • 1,5 лажичка сув квасец
  • 50 мл масло
  • жолчка за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text