Не давајте пари за скапи препарати – домашна крема за целулит и стрии

Не давајте пари за скапи препарати – домашна крема за целулит и стрии

Направете домашна крема за целулит и стрии, која ќе ги избрише како со волшебно стапче.

Состојки:

  • 1 лажица восок
  • 1 лажица мед
  • 10 капки цимет
  • 10 капки темјан
  • 10 капки рузмарин

Се се меша и се загрева, додека восокот не се стопи. Се масира со смесата.

Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде

Прочитај и:

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

singlepost_text