Старински момински колач – се правел на времето, многу е вкусен

Старински момински колач – се правел на времето, многу е вкусен

Ова е рецепт од минатото, стар момински колач, кој се менувал од генерација во генерација.

Ова е се што ви треба како и подготовката:

 

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ