Маска за затегнување на лицето – чини само 20 денари

Маска за затегнување на лицето – чини само 20 денари

Направете природна маска за здравје и за затегнување на лицето, а за сето тоа ви треба само камилица.

Состојки:

  • 2 суви лажици цветови камилица
  • 2 дл дестилирана вода
  • 2 лажици глина од аптека
  • 2 лажици мед

Подготовка:

  1. Се покриваат цветовите со водата и се оставаат дваесетина минути. Се процедува, па се меша медот во смесата, и се додава глината.
  2. Мешајте додека смесата не стане глатка.
  3. Се остава 15-20 минути на лице па се мие со ладна вода.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

 

 

 

 

singlepost_text