Лечи гастритис, смалува холестерол, лечи настинка – билка е лек за се

Лечи гастритис, смалува холестерол, лечи настинка – билка е лек за се

Цветот на багремот длеува лековито, се користи против кашлица, грип, вирус, и секакви тегоби, а ублажува и грчеви, помага кај проширени вени и гастритис или чир.

Делува како благ лаксатив, го намалува холестеролот, а најпогодно е да го користите како чај.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Роналдо во Скопје – Еве ги неговите омилени јадења и пијалоци

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text