Едноставни и вкусни – кокос кекси

Едноставни и вкусни – кокос кекси

Исклучително едноставен рецеп со состојки кои воглавно веќе ги имате во кујната.

Состојки:

 • 3 јајца
 • 1 кг брашно
 • 1 лажица маст
 • 250 гр маргарин
 • 1 шолја млеко
 • 2 прашаци за печиво
 • 100 гр кокос
 • 1,5 шолја шеќер

Начин на подготовка:

 1. Замесете тесто од сите состојки.
 2. Ставете го тестото во шприц и на плех обложен со хартија за печење ставајте од масата со кружни движења, како да декорирате торта.
 3. Печете 10 минути на 250 степени.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text