За диета, здраво срце, висок притисок – една шолја на ден и ќе бидете препородени

За диета, здраво срце, висок притисок – една шолја на ден и ќе бидете препородени

Од поодамна се познати лековитите својства на хибискусот, а новите истражувања само го потврдуваат тоа.

Хибискусот помага за висок притисок и неговото регулирање, за да се исфрлат вишокот течности и отрови од телото, за слабеење, како и за инфекции.

Помага и за правилна работа на срцето.

Една шолја топол чај е совршена за времево и за здравјето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text