Доаѓа нов влажен и студен бран, еве до кога ќе има сонце

Доаѓа нов влажен и студен бран, еве до кога ќе има сонце

Времето во Македонија изутрина ќе биде свежо, а во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб северен ветер.Утринската температура ќе се движи од нула до осум, а дневната од 15 до 21 степен.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 19 степени.

И утре преку ден ќе биде суво и уште потопло. Ново значително заладување проследено со засилен северен ветер и локален дожд ќе има в сабота.

В недела ќе има преодно стабилизирање, а од понеделник повторно се очекува заладување со засилен ветер и врнежи од дожд и снег на планините.

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text