За камен и песок во бубрег, чистење на телото и реума и артритис

За камен и песок во бубрег, чистење на телото и реума и артритис

Брезата има многу лековити својства, и затоа овој чај често се препорачува. Има киселкаст вкус, па уште старите Римјани ја користеле како напиток за освежување и чистење на отрови.Ја чисти крвта, помага за штитна жлезда, помага за реума, артритис, камен и песок во бубрег.

Пијте чај од бреза почесто.

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text