Најдобриот рецепт за руска салата

Најдобриот рецепт за руска салата

Направете руска салата по единствениот рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 4-5 компири
  • 2 поголеми моркови
  • 100 гр грашок
  • 100 гр шунка
  • 2 јајца
  • 2 кисели краставички
  • сол
  • 2 пакувања мајонез
  • 1 лажичка сенф

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text