Лек за хемороиди, акни и чир – веднаш делува

Лек за хемороиди, акни и чир – веднаш делува

Направете природен лек за хемороиди, чир и акни, лечи се.

Состојки:

  • 2-3 лажици лист од базга
  • 1 дл маслиново масло

Се ставаат листовите во стаклен сад со масло и откако ќе отстои 2-3 недели смесата, маслото се процедува и се нанесува на болните места.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

 

singlepost_text