Торта од костени и чоколадо – 30 минути, без печење, нема мака

Торта од костени и чоколадо – 30 минути, без печење, нема мака

Направете вкусна есенска торта од костени и чоколадо.

Состојки:

 • 150 гр маргарин
 • 100 гр шеќер
 • 400 гр кекс
 • 100 гр мелени ореви
 • 120 гр чоколада
 • 1 шолја рум
 • 100 мл млекоФИЛ 
 • 100 гр маргарин
 • 120 гр шеќер во прав
 • 500 гр костен пире
 • 2 лажици румПРЕМАЧКУВАЊЕ 
 • 200 мл слатка павлака
 • 2 лажици шеќер
 • какао

 

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text