Повкусно од подварок: Зелка деликатес

Повкусно од подварок: Зелка деликатес

Направете зелка деликатес со месо, вкусно и за цело семејство.

Состојки:

 • 1 зелка
 • 1 пиперка
 • 200 мл домат
 • 300-400 гр мелено месо
 • 200 гр сланина
 • 3-4 лукчиња
 • 1 кромид
 • 1 морков
 • 1 целер
 • масло
 • зачини
 • 1 лажица брашно
 • црвен пипер

 

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text