Фина солена торта од макарони: Вкус кој не се заборава!

Фина солена торта од макарони: Вкус кој не се заборава!

За свечана прилика или за обична вечера – идеална солена торта!

Состојки:

 • 300 гр варени макарони
 • 200 гр обварена блитва
 • 200 гр сирење
 • 3 јајца
 • 200 гр кисела павлака
 • 1 јогурт
 • 1 главица кромид
 • 2 моркови
 • зачин
 • масло
 • сол
 • малку кашкавал
 • 4 чешниња лук
 • 1 свеж домат

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text