Брзи уштипци без квасец – сами се вртат, брзо и лесно

Брзи уштипци без квасец – сами се вртат, брзо и лесно

Направете брзи и вкусни уштипци по рецептот на Баба:

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • ½ прашок за пециво
  • 3 јајца
  • 200 гр сирење
  • 100 гр сувомеснато
  • сол
  • 200 мл јогурт
  • масло

 

 

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text