Неверојатно брзи: Студентски шпагети

Неверојатно брзи: Студентски шпагети

Вкусни и едноставни за подготовка, често ќе ги подготвувате!

Состојки:

  • 250 гр шпагети
  • 200 гр француска салама со зеленчук
  • 1 кисела павлака Пекабела
  • 50 гр кравјо сирење
  • 1 лажичка сенф
  • 1 лажица мајонез

Начин на подготовка:

  1. Во подлабоко тенџере ставете околу 1,5 л вода и супена лажица сол. Кога водата ќе зоврие, додајте 1/2 пакување шпагети.
  2. Никако не го поклопувајте тенџерето, туку оставете го отворено за шпагетите да не се здробат.
  3. После десетина минути, исклучете го шпоретот и оставете ги шпагетите во вода некои 5-10 минути да се изладат. За тоа време исечкајте француска салама со зеленчук и издробете сирење.
  4. Процедете ги шпагетите и во тенџерето додајте кисела павлака, мајонез, сирење, сенф. Од горе по желба украсете кисела павлака и кечап.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text