Никогаш не подгревајте спанаќ – последиците се страшни

Никогаш не подгревајте спанаќ – последиците се страшни

Спанаќот е намирница која никогаш и никако не смее да се подгрева, а еве и зошто.Спанаќот е најздрава намирница, но ако не го јадеме штотуку приготвен, тогаш ризикуваме да му го зголемиме нитратот во него, а тој е опасен поради висококанцерогените состојки.

Јадете го штотуку направен или сиров како салата.

Богат е со витамин Ц, А, како и бета каротенин.

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

 

singlepost_text