Зголемен билирубин е опасен – вака излечете се природно

Зголемен билирубин е опасен – вака излечете се природно

Црвените крвни зрнца стареат, хемоглобинот се разградува, па создава билирубин кој паува во телото и се исфрла, но сепак мала количина останува, а таа може да доведе до проблеми и болести.

Тука се вбројуваат болести на јетрата, жолчното кесе и други, а лекот го имаме дома.

Потребно е да се јадат хранливи намирници, како риба, мешунки, овошје, маслиново масло и млечни производи.

Јадете и црвено овошје и зеленчук.

Исфрлете ги мрсните и нездрави намирници.

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?