Ставете сол на памук па ставете го на папокот – еве како помага

Ставете сол на памук па ставете го на папокот – еве како помага

Ова е веројатно еден од најделотворните начини во народната медицина кога се работи за отстранување на
болките. Тоа е супер едноставен трик и не бара никакви посебни напори.Се што треба да сторите е да потопите малку памук во  50 постотен алкохол и да го ставите во папокот.Оваа метода често се користи во лечење на воспаление на мускули, грип или настинка и е многу подобра опција од конвенционалните лекови.На ист начин користете  го овој трик за ублажување на менсруалните болки, само легнете и нежно притиснете го памукот со своите раце.

За ублажување на болката во стомакот или  морска болест користете ја истата метода, но овој пат додадете и  малку сол на памукот и ставете го во папокот.

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text