Видео рецепт за највусната пита!

Видео рецепт за највусната пита!

Подгответе вкусна пита од блитва, зеље или спанаќ…

Состојки:

  • 1 пакување тенки кори за пита
  • 100 мл масло
  • 300 гр блитва, зеље или спанаќ
  • 250 гр сирење
  • 1+3 јајца
  • 300 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text