Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

Омбре декорација на десерт – нема да верувате, изгледа како да е на излог

Направете совршена декорација на вашите торти и колачи, вака се прави омбре декорација, од потемно кон посветло.

Прочитај повеќе вести:

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината