Ја фрламе а има повеќе витамин Ц од секое овошје – не правете ваква грешка

Ја фрламе а има повеќе витамин Ц од секое овошје – не правете ваква грешка

Иако секогаш ја фрламе, кората од портокалот има најмногу витамин Ц.
Тој е сојузник во борбата против разни болсти, настинки, инфекции, вируси, регенерација на ткива, борба против радикали.
Многу витамин Ц има во кората на портокалот иако секогаш ја фрламе. Ако ја користите телото 100 посто ќе го искористи корисниот витамин. Излуштете ја, сомелете ја во блендер и ставетe ја во тегла па затворете.
Консумирајте ја вака.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

singlepost_text